Chalupa pod Smrkem

Okolí chalupy a zajímavosti

Cyklistika

Krátká trasa: 25 km po rovině (Čeladná – Podolánky)

Náročná trasa: 60 km s převýšením 700 m (Čeladná – Kunčice pod Ondřejníkem – Maralův kopec – Ráztoka – Pustevny – Prostřední Bečva – Nezávodí – Lhotská – Podolánky – Čeladná)

Lyžování v okolí

Lyžařský areál v Malenovicích

Má nadmořskou výšku 550 m.n.m. Lyžařské vleky jsou umístěny 500 m od záchytného parkoviště na autobusové zastávce Malenovice-Slatina kam se vejde cca 80 aut. Lyžařský areál nabízí celkem 3 vleky v délkách 850m, 400m a 90m.

Lyžařský areál v Malenovicích​
Bílá

Ski Areál Bílá

Se nachází v údolí řeky Ostravice, nabízí řadu sjezdových tratí (9) od závodních s FIS homologací až po sjezdovky pro začátečníky. Dále pak Snowpark pro snowboard a čtyři běžecké trasy s celkovou délkou 80km.

Ski Areál Gruň

Se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Nabízí 4 kvalitní sjezdové tratě pro zkušené lyžaře (FIS) i sjezdovku pro začátečníky. Dobrá dostupnost s parkováním u vleku.

Gruň
Pustevny

Ski Areál Pustevny

K areálu se můžete dostat pomocí sedačkové lanovky. Nástupní stanice se nachází poblíž hotelu Ráztoka v Trojanovicích v nadmořské výšce 620 m nebo přímo autobusem. Nejbližší vlaková zastávka je ve Frenštátě p.R.(5 km). Areál nabízí sjezdové tratě s celkovou délkou 3km. Krásné horské prostředí.

Ski Areál Opalená

Tento menší lyžařský areál se nachází hned „za rohem“. Nabízí dvě sjezdové tratě (450m a 150m), Snowpark pro snowboardisty. Pro začátečníky je k dispozici Lyžařská škola. Večerní lyžování do 21h. Nyní exkluzivně pouze pro naše hosty 20% sleva na lyžování v tomto areálu.

Opálená

Golfová hřiště

Golfový areál Čeladná

Se nachází nedaleko Malenovic a patří mezi jedny z nejmodernějších a nejkrásnějších golfových hřišť v České republice. Konal se zde například turnaj European PGA Tour.

Golfový areál Čeladná
Hřiště golfového clubu Ostravice

Hřiště golfového clubu Ostravice

Je situováno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu parland. Nic vám nebrání zahrát si hru gentlemanů. Půjčovana holí, vozíků a veškerého vybavení, cvičné greeny a příznivé ceny.

Šilheřovice Golf Course

Založeno 1968. Klasické 18ti jamkové golfové hřiště umístěné v anglickém zámeckém parku s množstvím vzácných starých stromů přivezených z celého světa. Půjčovna veškerého vybavení ke hře.

Šilheřovice Golf Course

Sportovní vyžití

Sport Centrum Kotelna

Je největším sportovním areálem ve  Frýdlantu nad Ostravicí. Nabízí možnost zahrát si squash, tenis, plážový volejbal, spinning, dále jsou k dispozici masáže, sauna, solárium a bazén.

Sport centrum Kotelna
Tarzánie

Tarzánie

Horský lanový park Tarzanie v Trojanovicích (5km) nabízí lanové a adrenalinové aktivity pro celou rodinu. Překážkové trasy jsou různé obtížnosti od nejjednodušší žluté trasy až po speciální adrenalinovou výzvu. Nabízí i další zábavné atrakce jako trampolíny, Trikke nebo Tarbing – (Tarzanský Zorb).

Tenisové kurty

Na okraji Frýdlantu n. O. se nachází 9 kvalitních antukových dvorců. Součástí areálu je také krytá hala se čtyřmi kurty s umělým povrchem. Pro hráče je k dispozici zázemí. Areál se nachází hned vedle koupaliště.

Tenisové kurty
Aquapark Olešná

Aquapark Olešná

Patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Nabízí prostor pro rekreaci a relaxaci občanům města i blízkého okolí. Je umístěn v příjemném prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou Horu. Součástí je i krytý aquapark s celoročním provozem.

Na kolobězce po okolí

Ski areál Opálená nabízí kromě zimního využití také letní aktivity. Vyzkoušet můžete
koloběžky a terénní buginy. Jízda po 4kilometrové trase vedoucí příjemným lesním prostředím s jedinečnými výhledy na okolí je skutečným zážitkem pro celou rodinu.

Opálená
Opálená

Půjčovna Bugin

Pokud se raději necháváte vozit, můžete si zapůjčit buginu. Areál Opálená nabízí i tuto možnost. Trať pro buginy je vytýčená a nachází se ve spodní části sjezdovky. Snadná ovladatelnost buginy, řízení zvládnou i menší děti.

Bobová dráha na Čeladné

Boboffka je umístěna v masivu hory Malá Stolová v chráněné krajinné oblasti Beskydy. V klídečku se necháš vyvézt až do výšky 620 m.n.m., kde hory máš jak na dlani. Dolů ffičíš skoro kilometr tak rychle, jak uznáš za vhodné. S mámou můžeš v zatáčkách brzdit a pohodově přistát dole. S tátou si přidáš adrenalin, projedeš tunelem a je to prostě ffičák.

Boboffka
Jump Centrum

Jump centrum

Trampolínový park F-M první trampolínový park ve Frýdku-Místku. Na celkové ploše přes 450 m2 jsme pro Vás připravili kvalitní trampolínový park*, dětský koutek pro nejmenší, bar s osvěžením a zdravými pochoutkami, venkovní terasu, free Wi-Fi, skvělou hudbu a k tomu tým profesionálů.

Tipy na výlety

ZOO Ostrava

Ostravská ZOO patří k předním v rámci České Republiky. Na vice než 100ha s volně žijícími zvířaty, otevřenými výběhy s nízkými bariérami budete mít vše jako na dlani. Od Aguti přes slony a tygry až po Žirafu včetně ohrožených druhů zvířat. Možnost objednání zážitkového program.

ZOO Ostrava
Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava

Období před stovkami milionů let lidi stále fascinuje. Snad každého z nás v mládí fascinoval film “Cesta do pravěku”. Dinopark vám na ploše 35 ha přichystal více než 30 scén se 70 modely druhohorních zvířat v životních velikostech. Unikátním projektem je poutavá prezentace artefaktů z období starohor, prvohor a druhohor. Jedná se o skutečné nálezy na území ČR. Navštívit můžete také 3D kino.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se může pochlubit tím, že je největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Nyní je v něm k vidění stovka typických valašských staveb. Nejvýraznějším rysem současného dění v muzeu je cílevědomé úsilí o oživení zapomenutých tradičních technik, lidového umění a obyčejů i o rekonstrukci společenského života, obchodu i zábavy našich předků.

Skanzen
Historické muzeum Tatra

Technické muzeum Tatra

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů.

Štramberk

Hrad Štramberk – zřícenina hradu, jehož původ není znám. Existuje domněnka, že hrad byl vystavěn řádem templářských rytířů, dalším je pověst o zázračném zachránění zdejšího obyvatelstva před Tatary na hoře Kotouči roku 1241.

Trůba – Jak je věž ve zdejším kraji lidově nazývána, se stala jakýmsi symbolem kdysi mohutného hradu, krásného města i zdejšího malebného regionu.

Štramberk
Lysá Hora

Lysá hora

Lysá hora v Beskydech je kultovní místo. Nejvyšším vrcholem Beskyd s nadmořskou výškou 1323. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd. Za dobré viditelnosti lze spatřit Bílé Karpaty, slovenskou Malou Fatru, Jeseníky, Západní a Vysoké Tatry. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.

Ivančena (925 m n. m.)

Kamenná mohyla v Beskydech mezi Malchorem a Kykulkou pod vrcholem
Lysé hory. Mohyla je v současnosti symbolem vlastenectví, statečnosti a přátelství. Mohyla se stále rozrůstá a je složená z kamenů z různých koutů světa. Mezi nimi je i kamínek z Měsíce od astronauta Armstronga.

Ivančena
Hukvaldy

Hrad Hukvaldy

Jeden z nejrozsáhlejších českých hradů, zaujímal přední místo v dějinách Moravy. Ve své historii nebyl nikdy dobyt, zničil jej až požár v roce 1762. Dnes je částečně
restaurován. V místě s vynikající akustikou je letní amfiteátr, ve kterém se pravidelně koná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Právě tady se Janáček nechal inspirovat k napsání opery Příhody lišky Bystroušky. Připomínkou je pomník lišky Bystroušky v hukvaldské oboře. Navštívit můžete rodný dům Leoše Janáčka, ve kterém je dnes muzeum tohoto génia.

Dolní Vítkovice

Jsou jedinečný industriální areál v srdci Ostravy. Ročně jej navštíví více než 1 milion turistů a jako takový je nejnavštěvovanějším mimopražským turistickým cílem. Dnes zde můžete obdivovat původní vysoké pece, z jedné z nich se díky více než 20 metrů vysoké nástavbě stala šroubová věž Bolt Tower s nejvýše položenou kavárnou v Ostravě.

Součástí areálu je také Svět techniky – největší science centrum na severní Moravě odpovídající nejpřísnějším kritériím evropských science center, chytrou zábavu v něm naleznou nejen rodiny s dětmi, ale také turisté všech věkových kategorií. Jen několik kilometrů vzdálený Landek Park nabízí zážitek v podobě autentického sfárání do dolu, je zde vybudována největší hornická expozice v České republice. V bývalém plynojemu, dnes známém jako Multifunkční aula Gong probíhají koncerty českých i zahraničních interpretů. V areálu každoročně probíhají největší hudební festivaly Colours of Ostrava, Beats for Love, Oldies Festival a další.

Dolní oblast Vítkovice

Restaurace v okolí

Bowling a Restaurace Imrvere

Na dvou moderních drahách si můžete zahrát tuto oblíbenou hru. Otevřeno je denně 11-24h. Součástí komplexu je restaurace s originálním interiérem, ale také originální kreace pokrmů. Z bohaté nabídky jídelního lístku můžete ochutnat tradiční česká jídla, krajové specialit, steaky, tortily na mnoho způsob, pizza a jiné pochoutky ze „zážitkové gastronomie“. Nachází se ve Frýdlantu nad Ostravicí (5km).

Imrvere
Harcovna

Hostinec Harcovna

Byl vystavěn v obci Nová Ves u silnice z Frýdlantu nad Ostravicí do Malenovic. Hostinec je jeden z nejstarších v celém regionu, jeho bohatá historie sahá až do 18. století. Je zaměřen především na služby spojené s gastronomii. Můžete u nás ochutnat z širokého výběru hotových jídel, specialit kuchyně krajové i světové, vegetariánská jídla, atd.

Restaurace Cattaleya

Cattaleya
Stodola

Stodola

Restaurace Na Rozcestí

Na rozcestí

Rybaření v Beskydech

Houbaření v Beskydech

Neseďte doma! Vezměte košík a vyrazte na houby. V době sezóny Vám Beskydy nabízejí širokou škálu jedlých hub a dalších lesních plodů, které Vám svou vůní budou ještě v zimě připomínat kouzlo prázdnin.